Anya Taylor-JoyEdgar WrightEmpireGeorge Millerاخبار سینما و تلویزیون

Mad Max: Fury Road برترین فیلم اکشن تاریخ سینما از دید ادگار رایت


یکی از شخصیت ها  و انسان بزرگ در دنیای هنر هفتم جرج میلر است که همواره منتقدان، تماشاگران و کارگردان‌هایی گوناگون، او و کارنامه‌ی کاری‌اش را ستایش کرده‌اند؛ فردی که با خلق سه‌گانه‌ی آغازین Mad Max در اواخر دهه‌ی هفتاد و اوایل دهه‌ی هشتاد میلادی، برخی از ناب‌ترین فیلم‌های پسا-آخرالزمانی دوران را ساخت و بعد هم در سال ۲۰۱۴ و با بودجه‌ای سنگین، کلاس درسی برای اکشن‌سازی سینمایی را به شیوه‌ای که اثر حتی یک ثانیه هم از نفس نیفتد، برگزار کرد. اما به نظر می‌آید که ورای تمام وب‌سایت‌ها و مجلاتی که Fury Road را در رتبه‌های بالای فهرست‌های مرتبط با برترین فیلم‌های اکشن تاریخ قرار می‌دهند، ادگار رایت، کارگردان فیلم‌هایی همچون Shaun of the Dead و Hot Fuzz و Scott Pilgrim vs. the World که مجله‌ی امپایر او را پنجمین فیلم‌ساز تأثیرگذار سینمای معاصر به شمار می‌آورد، ستایش جدی و واکنش‌برانگیزی را تقدیم آن کرده است:

من باید یک پروژکتور خانگی جدید را با پخش یک فیلم منتشرشده روی Blu-ray امتحان می‌کردم و حالا می‌توانم نتایج این آزمایش را با همه در میان بگذارم: Mad Max Fury Road همچنان برترین فیلم اکشن همه‌ی ادوار است.

Mad Max: Fury Road برترین فیلم اکشن تاریخ سینما از دید ادگار رایت

با بودجه‌ ی ۱۵۰ میلیون دلاری فیلم Mad Max: Fury Road  و با برخی از مثال‌زدنی‌ترین جلوه‌های ویژه‌ی میدانی دیده‌شده در بزرگ‌ترین و کوچک‌ترین پروژه‌های سینمایی دهه‌ی اخیر ساخته شد، علاوه‌بر فروش ۳۷۹ میلیون دلاری، در کسب میانگین امتیازات ۹۷ و ۹۰ در وب‌سایت‌های راتن تومیتوز و متاکریتیک، ده نامزدی و شش جایزه‌ی اسکار و درخشش در دیگر مراسم فصل جوایز نیز موفق بود. به همین خاطر، کمتر کسی با ستایش این‌چنین آن مشکل به‌خصوصی دارد و بسیاری از افراد هم دقیقا مانند کارگردان Baby Driver، این اثر را یکی از برترین فیلم‌های اکشن یا مطلقا بهترین فیلم اکشن تاریخ به حساب می‌آورند.

ادگار رایت این‌روزها ساخت اثر بعدی‌اش به اسم فیلم Last Night in Soho را هم شروع کرده است؛ یک فیلم ترسناک روان‌شناختی که توماسین مک‌کنزی و مت اسمیت جزو بازیگرانش هستند و آنیا تیلور جوی هم وظیفه‌ی نقش‌آفرینی در جایگاه کاراکتر اصلی آن را برعهده دارد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن